Zabiegi na wędzidełkach

Zabieg polega na korekcie wędzidełka które jest tkanką łączącą wargę z dziąsłem. Wynikiem tego są różne nieprawidłowości które maja szkodliwy wpływ na przyzębie, ustawienie zębów czy utrzymanie protez. Jak również na estetykę i wygląd uzębienia. Zabieg robi się przy znieczuleniu miejscowym.

Kieretaż

Jest to zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonek przyzębnych, powstałych na skutek parodontozy szczelin, pomiędzy dziąsłem a zębem. W szczelinach mogą gromadzić się resztki kamienia nazębnego w którym rozwijają się bakterie. Kieretaż likwiduje stan zapalny oraz zagojenie się rany.

Zabiegi redukujące recesję dziąsła

Przyczyną recesji dziąsła jest niewłaściwe szczotkowanie, zły zgryz, płytka nazębna oraz nadmiar kamienia nazębnego. Recesja polega na odsłonięciu korzenia zęba, która oprócz wyraźnego obniżenia walorów estetycznych jamy ustnej, prowadzi do nadwrażliwości zęba na temperaturę i ułatiwa rozwój próchnicy.

Zabiegi płatowe

Zabieg takie stosuje się w momencie zaawansowanej parodontozy, gdy doszło do zniszczenia tkanek kostnych pokrywających korzenie zębów.